Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin Yerelleştirilmesi İyi Örnekler Konferansı’nda “Seferihisar Belediyesi Sürdürülebilirlik Komitesi” çalışmalarımızı paylaştık.

IMG_20181013_222422

12 Ekim 2018’de İstanbul-Deniz Müzesi’nde Yerel İzleme ve Uygulamalar Derneği (Yerelİz) tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin Yerelleştirilmesi’nde İyi Örnekler” konferansına Seferihisar Belediyesi kapsamında danışmanlığını yürüttüğümüz “Sürdürülebilirlik Komitesi” uygulama örneklerini sunarak katkı sağladık.

Konferansta Dünya’dan ve Türkiye’den yerel yönetimlerin gerçekleştirdiği etkili uygulamalar, ekonomik, sosyal ve çevresel fayda perspektifindeki kapsamlı sunumlarla paylaşıldı.

“Yerel Yönetimler” üst başlığında ilk kez Seferihisar Belediyesi‘nde hayata geçirilen Sürdürülebilirlik Komitesi‘nin paydaş yapısı, çalışma prensipleri, alt-çalışma grupları, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne ve GRI Standartları’na dair hizalama/planlama çalışmaları ile Türkiye için ilk kez hazırlanan “Yerelleştirilmiş SKH Performans Göstergeleri” S.E.Ç. Sürdürülebilirlik Danışmanlığı uzmanları tarafından katılımcılara aktarıldı.

IMG-20181012-WA0011

S.E.Ç. Sürdürülebilirlik Danışmanlığı olarak Seferihisar Belediyesi’nde yürüttüğümüz sürdürülebilirlik stratejisinin geliştirilmesi faaliyetlerini “SKH’lerin Yerelleştirilmesi’nde İyi Örnekler Konferansı”nda paylaşmaktan onur duyduk. Konferansı düzenleyen Yerel İzleme ve Uygulamalar Derneği (Yerelİz) ile konferansın tüm katılımcılarına teşekkür ediyoruz.

Zafer Yalçınpınar


Clipboard01

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s