Seferihisar’ın “Sürdürülebilir Tarımsal Kalkınma Vizyon Belgesi” yayımlandı!

Clipboard01


Seferihisar Belediyesi kapsamında faaliyetlerini yürüten Seferihisar Sürdürülebilirlik Ofisi, Sürdürülebilirlik Komitesi ve Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün koordinasyonuyla Belediye Başkanı Tunç SOYER’in liderliğinde hazırlanan “Sürdürülebilir Tarımsal Kalkınma Vizyon Belgesi 2018” yayımlandı.

“Başka bir tarım mümkün” sloganıyla öne çıkan vizyon belgesinde Seferihisar Belediyesi’nin sürdürülebilir tarımsal kalkınma alanında geliştirdiği yerel yönetim modelinin ekonomik, sosyal ve çevresel bileşenleri, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’yle bütünleşik bir strateji çerçevesinde ele alınıyor.

Çevreye duyarlı, yerel odaklı ve güvenli bir gıda sisteminin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla yerli tohumu koruyan, kooperatifleri ve üretici pazarlarını destekleyerek yüksek katma değerli ürünleri hemşerilerine sunmayı hedefleyen tarımsal kalkınma modeli, Seferihisar’ın ve bölgenin geleceğini güvence altına alıyor. Toplumun yeterli ve dengeli beslenmesi için altyapı sorunlarına çözüm getiren, verimliliği yüksek, etkin üretim yapısıyla doğal kaynakları sürdürülebilir bir şekilde kullanan, kolektif ve dayanışmacı Seferihisar Tarımsal Kalkınma Modeli, hem ülkemizde hem de dünyada yerel yönetim boyutlarını ön-plana çıkaran başarı hikâyelerinden birini oluşturuyor.

Editörlüğü Ruhisu Can Al ve Zafer Yalçınpınar tarafından gerçekleştirilen 2018 Sürdürülebilir Tarımsal Kalkınma Vizyon Belgesi’ne bit.ly/seferihisarvizyonu adresinden ulaşabilirsiniz.


 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s