ULUDAĞ İÇECEK “küresel ısınmanın sınırlandırılması adına harekete geçen Türkiye’deki ilk gıda ve içecek firması” oldu!

S.E.Ç. Sürdürülebilirlik Danışmanlığı ekibi olarak Uludağ İçecek‘in “küresel ısınmanın sınırlandırılması” (Science Based Targets) kapsamında gıda ve içecek sektöründe başlattığı “gerçekçi” sürdürülebilirlik liderliğine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.


Uludağ İçecek Küresel Isınmanın Sınırlandırılması Adına Harekete Geçen Türkiye’deki İlk Gıda & İçecek Firması Oldu!


Uludağ İçecek Türk A.Ş., kurulduğu günden bugüne, 100 yılı aşkın varoluşunun her aşamasında çevre ve toplum için değer yaratan inovatif adımlarla sektörünün ilklerine imza atarak sektörüne yön verme – yol gösterme vizyonuyla ilerlemektedir. Sürdürülebilirlik konusunda uzun bir geçmişe sahip olan şirketimiz şimdi de Türk gıda ve içecek sektöründe bir ilk olarak, 2°C’nin çok altında küresel ısınma” senaryolarıyla uyumlu emisyon azaltma hedefleri için çalışmalarını başlatmış, SBTi (The Science Based Targets initiative) ve iş ortakları listesinde resmi olarak yerini almıştır.

Sürdürülebilirlik komitesi ve iklim eylemi çalışma grubu faaliyetleri kapsamında bir yıl içerisinde çalışmalarını tamamlayarak, tüm faaliyet alanlarını ve değer zincirini kapsayan emisyon azaltım hedeflerini sektöre ve dünyaya duyurabilecektir.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s