III. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi; “İklim Değişikliği ve Sağlıklı Bir Gelecek” temasıyla 16-20 Nisan 2021 tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştirecek.

Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin üçüncüsü, COVID-19 pandemisi nedeniyle 16-20 Nisan 2021 tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştirilecek.

III. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin teması “İklim Değişikliği ve Sağlıklı Bir Gelecek” olarak belirlendi ve I. Uluslararası Sağlık ve İklim Değişikliği Kongresiyle birlikte eşzamanlı olarak düzenlenecek.

III. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi iklim değişikliğinden en çok etkilenecek olan kentleri ve kentlerde etkilenen insanların nefes alabilmek için tercih edeceği kırsal bölgelerin geleceğini tartışacak. “Her politikada sağlık”, “Tek sağlık”, “Çoklu tehlike/risk yönetimi”, “Sosyal kanıta dayalı karar verme”, “Blockchain, IT, yapay zeka ve halk sağlığı”  gibi güncel konuları şehir, çevre ve sağlık çerçevesinde, iklim değişikliği etkisinde, sağlıklı bir gelecek oluşturmak için ele alacak.

I. Uluslararası Sağlık ve İklim Değişikliği Kongresi, küresel risklerin hepsini beraberinde sürükleyen iklim değişikliğini, sağlıklı bir gelecek için en az hasarla atlatmanın çözümlerinin ele alınacağı bir kongre olacak.

Kongre Başkanı Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz, kongrelerin ortak amacının “iklim değişikliğinin günümüzde ve gelecekte yaşamımız üzerindeki etkilerini, COVID-19 pandemisi sürecinde yaşanan deneyimlerden yola çıkarak, daha gerçekçi bir yaklaşımla değerlendirmek” olduğunu ifade etti. Kongrelerden beklentiler ise “iklim değişikliğinin etkilerine hazırlıklı olmak, erkenden haberdar olmak, hızlı cevap verebilmek, iklim değişikliğinin etkileri ile güçlü bir şekilde savaşabilmek, dirençli bir toplum olmak, ortaya çıkan acil ve/veya sürekli değişimleri yönetebilmek ve olay geçtikten sonra hayata kaldığı yerden güçlü bir şekilde devam edebilmek için çalışan farklı disiplin ve sektörlerin sesini duyurabilmek” olarak tanımlanıyor.

Kongrenin programına ve detaylı bilgilere sehircevresaglikkongresi.com adresinden ulaşabilirsiniz. (For English version click here please: sehircevresaglikkongresi.com/en/)

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s