Uludağ İçecek, İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı alan sektöründeki ilk firma oldu


Uludağ İçecek, İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı -sektöründe ilk ve öncü firma olarak- almaya hak kazandı.

İş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar verilmesi için çalışan kurumların performanslarının sertifikalandırılması ve küçük ve orta ölçekli işletmelerden başlayarak adil toplum oluşturma hedeflerinin yayılması kapsamında Uludağ İçecek, UNGC Türkiye Kadının Güçlenmesi Pensipleri (WEPs) ile örtüşen Kadına Eşitlik Prensipleri çerçevesinde analiz edildi.

Uludağ İçecek, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından oluşturulan programa yaptığı başvuru sonucu 100’den fazla ülkede denetimler gerçekleştiren İntertek tarafından İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı -sektöründe ilk ve öncü firma olarak- almaya hak kazandı.

Gerçekleştirilen denetimler kapsamında, yönetim sisteminin bileşenleri, işe alım ve çalıştırma, iş sağlığı ve güvenliği, tedarik zinciri, sosyal etki gibi konu başlıklarında cinsiyet eşitliğine yönelik şirket politikaları, kadın istihdamına yönelik ölçülebilir hedefler, kadın çalışan sayıları, çalışanlar ve yöneticiler arasında cinsiyet bazında dağılım dengesi, işe alım ve değerlendirme süreçlerinde cinsiyet eşitliği, aynı işi yapan kadın ve erkek çalışanların ücret dengesi kriterleri analiz edildi.

Uludağ İçecek, bu değerlendirmeler sonucunda “çalışanlar için tercih edilen şirket” olarak görülmenin yanı sıra herkesin yaşamak istediği “adil toplum düzeni” oluşturmaya da destek sağlamanın gururunu yaşıyor.


Kaynak: https://www.haberturk.com/bursa-haberleri/85968787-uludag-icecek-iste-esit-kadin-sertifikasini-alan-sektorundeki-ilk-firma-oldu

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s