Uludağ İçecek’ten “Dünya Sağlık Günü” Mesajı

Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization) Anayasası’nın yürürlüğe girdiği 7 Nisan 1948 tarihi nedeniyle her yıl 7 Nisan “Dünya Sağlık Günü” olarak, 7-14 Nisan tarihleri arası da halk sağlığı ile ilgili bir konunun seçildiği ve bu konu çerçevesinde tüm dünyada çeşitli etkinliklerin düzenlendiği “Sağlık Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Sağlıklı, güvenli ve kaliteli üretim (ve ürün geliştirme faaliyetleri) Uludağ İçecek’in sürdürülebilirlik stratejisinde merkezi bir önem/öncelik taşımaktadır.

Uludağ İçecek olarak kurulduğumuz yıldan bu yana en temel misyonumuzu ve AR-GE çalışmalarımızın temelini, Uludağ’ı Türkiye’nin içecekte sağlık markası haline getirmek oluşturmaktadır.

Bu amaçla, yaptığımız çalışmalarda ürünlerimizin %100 doğal, sağlığımızı koruyacak ve sağlığımıza olumlu etkiler sağlayacak hammaddelerle üretilmesinin yanı sıra koruyucular gibi kimyasal katkılardan uzak olması en önemli kriterlerimizin başında geliyor. Bu misyonla geliştirdiğimiz 7 kategori, 13 alt marka, 52 farklı ürünümüz, en doğal ve lezzetli şekliyle yurt içi ve yurtdışındaki tüketicilerimizle buluşuyor. Almanya Euroleague ve Final Four resmi sponsor ve Bursaspor Basketbol takımına isim sponsorluğuyla Uludağ İçecek, sağlıklı bir hayat için aktif yaşamı destekliyor.

Kalite ve Güvence uygulamaları, Ar-Ge fonksiyonları açısından bütünleşik bir stratejiyle ilerlediğinde Sürdürülebilir Kalkınma vizyonunun “toplumsal sorumluluk” kapsamlı amaçlarına en önemli katkı sağlanmış oluyor. COVID-19 sürecinden gıda ve içeçek sektörü firmalarımızın çıkarması gereken derslerden en önemlisi budur.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s