Uludağ İçecek Çevresel Ayak İzini Azaltmaya Devam Ediyor!

Uludağ İçecek Türk A.Ş., kuruluşundan bugüne, çevre ve toplum için değer yaratan adımlarla faaliyetlerini sürdürüyor.

Uludağ İçecek Sürdürülebilirlik Komitesi, çevresel ayak izinin azaltılması kapsamındaki ölçülebilir hedeflerini özetleyen bir açıklama gerçekleştirdi:

“Şu an tüm dünyanın en önemli gündemi olan iklim krizi, ortak geleceğimizi, sürdürülebilir yaşamı ve kurumsal varoluş biçimlerini her açıdan tehdit ediyor. Uludağ İçecek olarak iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında çevresel etkimizi azaltmak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızla enerji kullanımımızda 4 milyon kWh’lık iyileşme sağladık ve yılda 2.492 ton karbondioksitin atmosfere salınmasını engelledik. Bununla birlikte, yenilenebilir enerji kullanımı politikamız doğrultusunda, 2021 içerisinde Yenice fabrikamızda 30.000 m2‘lik bir alana kurulacak olan Güneş Enerjisi Sistemi (GES) projemizle 1 yılda tükettiğimiz elektrik enerjisinin %28’ini yenilenebilir kaynaklardan sağlamış olacağız. Mevcut iyileştirmelere ek olarak yıllık 5 milyon kWh’lık azaltma daha sağlayarak toplam 5.607 ton karbondioksitin atmosfere salınmasını engellemiş ve doğaya en az 13.630 adet ağaç borcumuzu ödemiş olacağız. Teknik ekibimizin önderliğinde başlattığımız bu çalışmaları tüm lokasyonlarımızda gerçekleştirmeyi ve her yıl artan oranlarda yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanmayı hedefliyoruz.

Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için ekolojik ayak izimizin azaltılmasına yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s